Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

MasterSwim.


Kontakt

Instruktor Pływania Kamil Żywiołowski

tel 798 544 024

Kontakt

 

 

Kryta Pływalnia Troclik

Zajęcia odbywają się na Pływalni Troclik w Bielsku-Białej 

szkoła pływania bielsko

Dlaczego warto pływać?

Pływanie jest jednym z najbardziej zdrowych dla naszego organizmu sportem. Co do pływania nie ma ograniczeń wiekowych oraz kondycyjnych. Pływanie przede wszystkim relaksuje, odpręża, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Korzyści płynące z tej aktywności są ogromne, a poza tym na naukę pływania nigdy nie jest za późno.


Wpływ na Nasze Zdrowie.

Dla ogólnej poprawy naszego stanu zdrowia. Usprawnienie krążenia oraz dotlenienie organizmu to podstawowe korzyści. Systematycznie uprawiając ten rodzaj sportu usprawniamy pracę serca, płuc, a także możemy poprawić przemianę materii. Pływanie wpływa nasz układ odpornościowy, uodparnia nas przed wszelkimi chorobami. Poruszanie się w wodzie powoduje lepszy przepływ krwi, co z kolei wpływa na nasz układ nerwowy. 


Wpływ na postawę.

Podczas pływania odciążamy stawy oraz kręgosłup, więc można stwierdzić, że pływanie idealnie nadaje się dla ludzi z problemami na tle kręgosłupa. Dzięki temu sportowi ludzie z ww. schorzeniami mogą poczuć ulgę w bólu poprzez wzmacnianie mięśni szkieletowych. Ludzie uprawiający pływanie rzadko się garbią, mają dobrą postawę. Ponadto to pływanie koryguje wady postawy i zapobiega skrzywieniom.


Odprężenie.

Pływanie to czynność dzięki której możemy całkowicie się odprężyć, wyzwolić od stresu, napięć. Ciało w wodzie jest zrelaksowane i rozluźnione, koncentruje się na koordynacji ruchów z oddechem. Jest to forma sportu dzięki której można całkowicie zapomnieć o problemach i odpocząć psychicznie. Jest to wspaniała forma na spędzenie wolnego czasu, zimą można pływać na basenie, a latem na świeżym powietrzu.


Wpływ na sprawność i kondycję organizmu. 

Uprawianie płwania aktywizuje prawie każdą z grup mięśniowych, przez co poprawia ogólną sprawnośc fizyczną naszego organizmu. Rozwija mięśnie nóg i brzucha, pleców, ramion, klatki piersiowej. Pozytywnie wpływa na kształt naszej sylwetki poprawiając jej proporcje. Nie musisz chodzić na siłownie, wystarczy systematycznie pływać aby poprawić swój wygląd. 


Uroda.

Nie mniej ważną zaletą pływania jest wpływ na naszą urodę. Ciało zostaje ujędrnione i wygładzone. Woda działa jak masaż, pobudza ukrwienie i poprawia krążenie. Pomaga w walce z cellulitem, obrzękami nóg i pajączkami. Systematyczne uprawianie tego sportu jest dobre na żylaki, kształtuje naszą sylwetkę, poprawia samopoczucie, a co za tym idzie opóźnia procesy starzenia.


Odchudzanie.

Jak już zostało opisane powyżej pływania aktywizuje prawie wszystkie grupy mięśniowe, przez co spalamy zbędne kilogramy na całej linii.

 

Środki ostrożności:

Pływając zachowaj wszelką ostrożność:

nie pływaj po alkoholu,

nie pływaj bezpośrednio po posiłku,

nie pływaj, kiedy doskwiera ci głód,

nie pływaj po dużym wysiłku fizycznym,

nie zanurzaj się zbyt gwałtownie – nie narazisz się na szok terminczy,

weź wcześniejszy prysznic w chłodnej wodzie,

jeżeli złapie cię skurcz, rozluźnij się, uspokój, najlepiej przekręć się na plecy i nie wykonuj gwałtownych ruchów,

przed wejściem do wody pamiętaj o rozgrzewce – zapobiega skurczom, przygotowuje organizm do wysiłku.


Uważaj nad jeziorem

W plenerze:

nie kąp się w nieznanych miejscach,

wybieraj kąpieliska strzeżone, gdzie obecny jest ratownik

nie wybieraj się sam na wyprawę pływacką

nie próbuj za wszelką cenę pobijać rekordów,

unikaj kąpieli w rzekach – ze względu na niebezpieczne wiry, drugie dno

nie wskakuj do wody, jeśli nie znasz jej dokładnej głębokości.


Na basenie:

Współdzielenie toru wymaga uwagi:

nie skacz do wody, jeśli jest zakaz,

nie wyprzedzaj i nie wpadaj na pływających, zachowaj bezpieczny odstęp,

jeżeli słabo pływasz, zajmij na basenie skrajny tor, aby w razie czego chwycić się barierki,

przed i po pływaniu dokładnie umyj ciało